מתי אייפון X בארץ

נתחיל מהסוף: יש גולת כותרת בהשקה של אפל והיא האייפון X או אייפון 10 והיא תשווק בארצות הברית החל מתחילת נובמבר. לארץ האייפון 10 יגיע כנראה כחודש אחרי.

ועכשיו לאירוע שכולם חיכו לו שנה שלמה. האירוע התקיים לראשונה באולם הכנסים החדש על שם סטיב ג'ובס בעיר קורפטינו שבקליפורניה. הקומפלקס החדש הוא מבנה ירוק שמספק לעצמו את החשמל.

טים קוק הכריז בתחילת הערב על האפל ווטש החדש והתהדר בכך שמכירות האפל ווטש ברבעון האחרון עקפו אפילו את מכירותיו של שעון הרולקס היוקרתי.

מבחינה עיצובית לא יהיו שינויים גדולים אלא יתווספו לו יכולות נוספות שיתריעו על בריאות עונד השעון.

השינוי העיקרי הוא שמעתה בדור החדש של השעונים החכמים מבית אפל יהיה סים שיהפוך אותו לאייפון לכל דבר ללא תלות במכשיר האייפון עצמו.

לצערנו הרב השעון החכם של אפל לא יימכר בישראל.

 

לאחר מכן הציג קוק את אפל TV 4K שיקצה תמונות חדות יותר ויותר יכולות. ישראל לא תהיה בסבב הראשון שבו יופץ המכשיר החדש….

לאחר ערב די מתיש מבחינת עומס הדברים ובעלי התפקידים שהציגו את המוצרים השונים הגיע הרגע לו כולם חיכו, הצגת האייפון החדש.

אייפון 8 ואייפון 8 פלוס שמגיעים בצבעי כסף, אפור וזהב. גודל המסכים יהיו 4.7 ן-5.5 אינטש בהתאמה, למעבד יהיו 6 ליבות והרמקולים יחרישו אוזניים. המצלמה שהיא חלק בלתי נפרד מהסמארטפונים תגיע עם איכות של 12MP ויהיה לה מייצב אופטי. באייפון 8 פלוס תהיה מצלמה כפולה.

איכות הוידאו תהיה גבוהה במיוחד ותאפשר צילומי וידאו בהילוכים איטיים. המציאות הרבודה הגיעה גם היא לאייפון 8 ועושה רושם לפי ההדגמה שזה הולך להיות להיט.

דבר נוסף שהיה עקב אכילס באייפונים הקודמים הוא הטעינה ופה אפל החליטו להצטרף לעמיתיהם מהחברות השונות והם מציעים לראשונה טעינה אלחוטית על ידי משטח הטענה שיכול להטעין בו זמנים גם את השעון וגם את האוזניות האלחוטיות.

אייפון 8 יעלה 699 דולר ואייפון 8 פלוס 799 דולר לדגמים הבסיסיים שהם 64GB.

לאחר שלא חידשו לה דבר לעומת האייפון 7, אולי דברים קטנים ומינוריים עשה רושם שאולי כל השמועות לא ממש רלוונטיות והן נשארו בגדר שמועות ואז טים קוק הצהיר שיש רגע נוסף שעליו עבדו מיטב המומחים של אפל בשנה האחרונה על מנת להגיע ליום הזה, אייפון X או אייפון 10.

תשואות רמות עלו מאולם הכנסים החדש בקליפורניה כשהמכשיר החדש הוצג במסך שמאחורי טים קוק.

במבט ראשון אפשר לומר שאייפון 10 השתנה מהותית מכל אייפון אחר מהדורות הקודמים והוא זנח את כפתור הבית המסורתי, המסך התרחב על חשבון השוליים, עושה רושם שוהא ארוך יותר וצר יותר ובעיקר מכשיר חזק יותר.

המכשיר מגיע בצבעים אפורים וכסופים, גודל המסך הינו 5.8 אינטש, גדול מאייפון 8 פלוס והרזולוציה היא הגבוהה ביותר מכל אייפון אחר.

מכשיר האייפון 10 יפתח על ידי נגיעה קלה בכל מקום על המסך, טביעת האצבע הוחלפה בטכנולוגיית זיהו פנים שהסיכוי שמכשיר ייפרץ הוא 1 למיליון בניגוד לטביעת אצבע שבטכנולוגיה הזאת הסיכוי שמכשיר ייפרץ עמד על 1 ל חמישים אלף.

הטכולוגיה של זיהוי הפנים תזהה אותנו גם אם אנחנו עם משקפיים, מגדלים זקן או נמצאים בחושך והיא לא תזהה אותנו אם נציב בפניה תמונה או מסכה.

קטע משעשע היה כשנציג החברה הדגים את יכולותיו של האייפון 10 והגיע לחידוש האימוג'י שיהיה מונפש ויתאים לתווי פניו של המשתמש.

מחירו של האייפון 10 בדגם הבסיסי יעלה 999 דולר ואנחנו מהמרים שכשיגיע לישראל מחירו יצריך לקיחת משכנתא.

טים קוק סיים באמירת: סטיב ג'ובס היה גאה בנו….

אייפון X